We are back!

V roce 2008 jsme dali vzniknout podcastu s názvem MacCast. Hlavním a jediným tématem pro nás byl Apple. Vysílali jsme hlavně audio podcasty, ale našel se čas i na video live stream s ukázkou iPad první generace, který se nám podařil sehnat pár měsíců před zahájením prodeje v ČR.

V době kdy jsme začali, uváděl Apple jeden zajímavý produkt za druhým. Zájem o něj ale zdaleka nebyl tak velký jako dnes. Obecně se dalo o Apple číst jen na mujmac.cz nebo maler.cz. Z pohledů médií byl ale na okraji zájmu.

Dnes se o Apple a jeho iPhone píše všude. Jen v ČR je desítky webů, blogů a podcastů, které se jím zabývají. Má tedy smysl vracet se s produkcí dalšího podcastu po 9 letech? Z našeho pohledu má, ve výsledku o tom ale rozhodnete vy, naši posluchači. O čem budeme mluvit a jaká bude forma našich podcastů?

  1. Nebudeme se zdaleka věnovat jen Apple, mluvit budeme i o herním businessu, smart home, gadgets, elektromobilita a mnoho dalším.
  2. Pro začátek budeme vysílat pouze audio a to jak ve formě youtube videa, tak klasického audio podcastu.
  3. Pokud naše zázemí umožní, uvedeme jednou za čas video recenzi nebo první pohled na zajímavé produkty.
  4. Formát bude jak formou debaty, ve více lidech, tak monolog v případě recenze produktu.
  5. Do konce února 2017 bychom rádi začali s produkcí a připravili 1-2 podcasty.
  6. Důležitý dodatek nakonec. Neděláme to pro peníze ale pro zábavu. Dokud budou posluchači, kteří mají zájem nás poslouchat, budeme pracovat na tom, abychom mohli vysílat.

V několika následujících dnech/týdnech můžete očekávat další změny u nás na webu + spuštění podcastového serveru. Mějte se fajn!

Roman